Çalışma İzni | E-Randevu | İkamet İzni | Deport

Çalışma İzni Başvurusunun 6735 sayılı Kanun 9e Maddesi Kapsamında REDDİ

6735 sayılı Uluslararası İş Gücü Kanunu 9. Maddesi (e) Bendi

Yabancılar için çalışma izni başvuruları 6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanunu dikkate alınarak değerlendirilir. Çalışma izni reddi ve red nedenleri de bu kanunun 9.maddesinde açıkça belirtilmiştir.

13/8/2016 tarih ve 29800 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6735 sayılı Uluslararası İş Gücü Kanunu 9. maddesi (e) bendi şu şekildedir:

Çalışma izni başvurusunun reddi

MADDE 9 – (1) Bu Kanunun 7 nci maddesine göre yapılan değerlendirme neticesinde;

e) Bakanlıkça belirlenen değerlendirme kriterlerini karşılamayan,

Kanun maddesine göre “Bakanlıkça belirlenen değerlendirme kriterlerini karşılamayan başvurular E bendi gereği RED edilir.

Yabancı çalışma izni başvuruları yapıldıktan sonra bakanlık tarafından talep edilen güncellemeler, eksik evrak yüklemeleri ve harç ödemeleri 30 gün içerisinde tamamlanmaz ise başvurular RED edilir.

6735 sayılı Uluslararası İş Gücü Kanunu 9. maddesi incelendiğinde RED gerekçelerinden birisi de (e) bendindeki bu düzenlemedir. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü başvuruların değerlendirme kriterlerini açıkça belirtmiştir. Genel olarak kurumsal firmalarda ödenmiş sermaye, TC vatandaşı çalışan sayısı en önemli kriterlerdir.

100 bin TL ödenmiş sermaye ve her bir yabancı işçi için 5 tam zamanlı Türk vatandaşı çalışan kriteri muaf olan yabancılar hariç istisnasız sağlanmalıdır.

Ev hizmetlerinde ise evde çocuk olması, hasta veya engelli varsa rapor ile belgelenmesi ve aile bireylerinin yeterli gelire sahip oldukları ispat edilmelidir.

Danışma Hattı!

Çalışma İzni Başvurusunun 6735 sayılı Kanun 9e Maddesi Kapsamında REDDİ

ile ilgili her türlü sorularınız ve hukuki danışmanlık için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Cep - WhatsApp - imo - Telegram | +90 553 598 8183 | +90 533 574 2550

Bilgilendirme!

Bu sitede bulunan her türlü bilgi, yazı ve yapılan açıklamalar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle işbu web sitesinde bulunan herhangi bir bilgi, haksız rekabet yaratıldığı şeklinde algılanmamalı ve yorumlanmamalıdır.

Web sitesinin içinde yer alan tüm bilgi ve materyaller sadece bilgilendirme amaçlı olup, bunların tamamına veya bir kısmına dayanılarak yapılan işlemlere, eylemlere ve bunların sonuçlarına ilişkin hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Söz konusu bilgilerin aktarılması ile hiçbir şekilde kullanıcılar ve web tarayıcıları ile Metropol arasında bir danışman-müşteri ilişkisi yaratılması amaçlanmamıştır ve bilgilerin bu kişilerce alınması hiçbir şekilde bu yönde bir ilişki oluşturmayacaktır. Okuyucular hiçbir şekilde, mevcut duruma ve özelliklerine ilişkin olarak uygun hukuki veya başka herhangi bir profesyonel görüş almadan, web sitesinde yer alan herhangi bir hususa dayanarak bir eylemde bulunmamalıdır. Ofisimiz, bu web sitesi aracılığıyla ulaşılan üçüncü kişilere ait içeriklerden hiçbir şekilde sorumlu değildir.

HİZMET TALEBİ

  Adınız/Firmanız

  Email

  Telefon

  Alan

  Konu

  Müsait Olduğunuz Vakit

  Talebiniz alındıktan sonra en kısa zamanda size dönüş yapılacaktır.

  Yorumlar