Çalışma İzni | E-Randevu | İkamet İzni | Deport

İkamet İzni İlk Başvurularında Adres Sorunu Hakkında

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından son zamanlarda uygulamada değişikliğe gidilerek Türkiye’de ilk kez ikamet izni başvurusu yapacak olan yabancılardan adreslerini gösteren bilgi ve belgeler talep edilmektedir. Bu belgelerin Göç İdaresi’ne teslim edilmemesi halinde başvurular OLUMSUZ olarak değerlendirilebilmektedir.

Bu sebeple, böyle bir sorunla karşılaşmamak için İlk Başvuru Dosyanıza adresinizin bağlı olduğu ilgili belediye Başkanlığı Bilgi İşlem Merkezinden alınmış Numarataj Belgesi ve Tapu Fotokopisini ekleyerek Göç İdaresi’ne teslim etmeniz gerekmektedir.

Numarataj belgesi nedir?

Numarataj belgesi, belediye mücavir alan sınırları içerisinde bulunan meydan, bulvar, cadde, yol, sokaklar ile bunlara cephesi bulunan yapılara adres tespiti yapılıp coğrafi konumunu ve işlev açısından tanımlanmasını gösteren bir belgedir. Bu belge adresin bağlı olduğu belediyeden alınabilmektedir.

Numarataj Bilgisi

Numarataj bilgisi edinebilmeniz için gerekli belgeler
– Dilekçe (Örneği aşağıda verilmiştir)
– Tapu fotokopisi
– Kimlik fotokopisi

Örnek Dilekçe :

………………….. BELEDİYE BAŞKANLIĞI
               Bilgi İşlem Müdürlüğüne

Belediyemiz hudutları içinde bulunan Esenler İlçesi …………………………Mahallesi…………….…….Pafta,………….ada,………….parsel ………blok ………bağımsız bölüm numaralı taşınmaza ait adresin tarafıma verilmesini saygılarımla arz ederim.

Kimlik No:
Adres :
Tel :

…../…../2021

Adı Soyadı

Eki :
Tapu Fotokopisi İMZA
Kimlik Fotokopisi


Uzatma başvurusu yapacak yabancıların Uzatma Başvurularında Yerleşim Yeri-Adres Bilgileri Hakkında yazımızı okumalarını tavsiye ederiz.

Danışma Hattı!

İkamet İzni İlk Başvurularında Adres Sorunu Hakkında

ile ilgili her türlü sorularınız ve hukuki danışmanlık için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Cep - WhatsApp - imo - Telegram | +90 553 598 8183 | +90 533 574 2550

Bilgilendirme!

Bu sitede bulunan her türlü bilgi, yazı ve yapılan açıklamalar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle işbu web sitesinde bulunan herhangi bir bilgi, haksız rekabet yaratıldığı şeklinde algılanmamalı ve yorumlanmamalıdır.

Web sitesinin içinde yer alan tüm bilgi ve materyaller sadece bilgilendirme amaçlı olup, bunların tamamına veya bir kısmına dayanılarak yapılan işlemlere, eylemlere ve bunların sonuçlarına ilişkin hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Söz konusu bilgilerin aktarılması ile hiçbir şekilde kullanıcılar ve web tarayıcıları ile Metropol arasında bir danışman-müşteri ilişkisi yaratılması amaçlanmamıştır ve bilgilerin bu kişilerce alınması hiçbir şekilde bu yönde bir ilişki oluşturmayacaktır. Okuyucular hiçbir şekilde, mevcut duruma ve özelliklerine ilişkin olarak uygun hukuki veya başka herhangi bir profesyonel görüş almadan, web sitesinde yer alan herhangi bir hususa dayanarak bir eylemde bulunmamalıdır. Ofisimiz, bu web sitesi aracılığıyla ulaşılan üçüncü kişilere ait içeriklerden hiçbir şekilde sorumlu değildir.

HİZMET TALEBİ

  Adınız/Firmanız

  Email

  Telefon

  Alan

  Konu

  Müsait Olduğunuz Vakit


  Talebiniz alındıktan sonra en kısa zamanda size dönüş yapılacaktır.

  Yorumlar