Çalışma İzni | E-Randevu | İkamet İzni | Deport

Oturma İzni Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Listesi

Gerekli Evraklar

Oturma izni türüne göre istenecek diğer evraklar hariç

 • Başvuru formu
 • Pasaportun aslı ve fotokopisi (son giriş sayfası dahil)
 • 4 adet biometrik fotoğraf
 • Harç makbuzlarının aslı
 • Sağlık Sigortası Poliçesi
 • Potansiyel Vergi Numarası
 • Kira Kontratı (Adres Beyanı)

Bu saydıklarımız tüm oturma izni türleri için genel olarak istenmektedir. Yapılacak başvuru türüne göre ek evraklar da istenmektedir.

Türkiye’de turizm amaçlı ikamet izni

Yabancı ülke vatandaşlarının oturma izni başvurusu yapabilmesi için;

Yabancılara özel sağlık sigortası yaptırması,

Adres beyan etmesi,

Türkiye’ye vize ile girmiş olması gerekmektedir. Bu şartları taşıyan ve vize süresini geçirmeyen yabancı ülke vatandaşları oturma izni başvurusu yapabilirler.

İkamet izin başvuru formu nereden alınır?

Oturma izni, yabancının ikamet edeceği ilde yer alan Göç İdareleri’ne başvurularak alınır. Başvurular online ortamda yapılır. Randevu belgesi ve diğer gerekli belgeler hazırlanır ve randevu günü belgeler Göç İdaresi memuruna teslim edilir.

Oturma izni ne kadar sürede çıkar?

İkamet izni başvuruları, başvurunun işleme alınmasından itibaren en geç doksan gün içinde sonuçlandırılır. Doksan günlük süre, bilgi ve belgelerin tam olarak yetkili makama teslim edildiği tarihten başlar.

Göç idaresi kimlik ne zaman gelir?

İkamet İzni Kartı Ne Zaman Gelir? İkamet izni kartı (residence permit card) İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ’ne evraklar eksiksiz olarak teslim edildikten sonra sizlere verilen tebliğ kağıdında bildirildiği gibi 30 gün için adresinize gönderilmektedir.

Danışma Hattı!

Oturma İzni Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Listesi

ile ilgili her türlü sorularınız ve hukuki danışmanlık için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Cep - WhatsApp - imo - Telegram | +90 553 598 8183 | +90 533 574 2550

Bilgilendirme!

Bu sitede bulunan her türlü bilgi, yazı ve yapılan açıklamalar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle işbu web sitesinde bulunan herhangi bir bilgi, haksız rekabet yaratıldığı şeklinde algılanmamalı ve yorumlanmamalıdır.

Web sitesinin içinde yer alan tüm bilgi ve materyaller sadece bilgilendirme amaçlı olup, bunların tamamına veya bir kısmına dayanılarak yapılan işlemlere, eylemlere ve bunların sonuçlarına ilişkin hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Söz konusu bilgilerin aktarılması ile hiçbir şekilde kullanıcılar ve web tarayıcıları ile Metropol arasında bir danışman-müşteri ilişkisi yaratılması amaçlanmamıştır ve bilgilerin bu kişilerce alınması hiçbir şekilde bu yönde bir ilişki oluşturmayacaktır. Okuyucular hiçbir şekilde, mevcut duruma ve özelliklerine ilişkin olarak uygun hukuki veya başka herhangi bir profesyonel görüş almadan, web sitesinde yer alan herhangi bir hususa dayanarak bir eylemde bulunmamalıdır. Ofisimiz, bu web sitesi aracılığıyla ulaşılan üçüncü kişilere ait içeriklerden hiçbir şekilde sorumlu değildir.

HİZMET TALEBİ

  Adınız/Firmanız

  Email

  Telefon

  Alan

  Konu

  Müsait Olduğunuz Vakit

  Talebiniz alındıktan sonra en kısa zamanda size dönüş yapılacaktır.

  Yorumlar