Çalışma İzni | E-Randevu | İkamet İzni | Deport

Uzatma Başvurularında Yerleşim Yeri-Adres Bilgileri Hakkında

Adres Kayıt Sistemi, Türk Vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan yerleşik yabancıların yerleşim yeri ve diğer adres bilgilerinin elektronik ortamda merkezi bir yapı içerisinde güncel olarak tutulması ve adres konusundaki dağınıklığa son verilmesini sağlayan önemli bir e-devlet projesidir.

Yabancılara adres yerleşim belgesi alma

2021 yılı Ekim ayı itibariyle Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nce yabancılardan ikamet izni uzatma başvuruları için Yerleşim Yeri Belgesi talep edilmektedir. Yabancı ülke vatandaşlarının yerleşim yeri belgesi alabilmesi için nüfus müdürlüklerinden randevu alıp kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

Oturduğunuz adresteki kira sözleşmesi adınıza kayıtlı ve adresinizde herhangi birisi daha evvelden oturmuyor ise kendiniz Nüfus Müdürlüğüne giderek işleminizi yapabilirsiniz. Kayıt olacağınız adreste daha evvelden bir başkası oturuyorsa (Tapu sahibi, kiracı vs.) bu şahsın da onayı istenmektedir. Onay işlemi e-devlet kapısı üzerinden verilebildiği gibi şahsın bizzat nüfus müdürlüğüne sizinle birlikte gelmesi ile de yapılabilir.

İkamet izni için yasal kalış süresini uzatmak isteyen yabancıların Türkiye’de yasal kalış hakkı süresi bitmeden adres kaydı yaptırmaları gereklidir. Adres kaydı yapılabilmesi için yabancının ikamet (yasal kalış) süresinin bitmemiş olması gerekir.

Kayıt işleminden sonra e-devlet üzerinden ya da ilgili mahalle muhtarından Yerleşim Yeri belgenizi her zaman alabilirsiniz. Aldığınız bu belgeyi başvuru dosyanıza ekleyerek Göç İdaresi’ne teslim edebilirsiniz.

İlk kez ikamet izni başvurusunda bulunacaklardan adres için numarataj raporu ve tapu fotokopisi istenmekte olup konuyla ilgili İkamet İzni İlk Başvurularında Adres Sorunu Hakkında yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Danışma Hattı!

Uzatma Başvurularında Yerleşim Yeri-Adres Bilgileri Hakkında

ile ilgili her türlü sorularınız ve hukuki danışmanlık için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Cep - WhatsApp - imo - Telegram | +90 553 598 8183 | +90 533 574 2550

Bilgilendirme!

Bu sitede bulunan her türlü bilgi, yazı ve yapılan açıklamalar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle işbu web sitesinde bulunan herhangi bir bilgi, haksız rekabet yaratıldığı şeklinde algılanmamalı ve yorumlanmamalıdır.

Web sitesinin içinde yer alan tüm bilgi ve materyaller sadece bilgilendirme amaçlı olup, bunların tamamına veya bir kısmına dayanılarak yapılan işlemlere, eylemlere ve bunların sonuçlarına ilişkin hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Söz konusu bilgilerin aktarılması ile hiçbir şekilde kullanıcılar ve web tarayıcıları ile Metropol arasında bir danışman-müşteri ilişkisi yaratılması amaçlanmamıştır ve bilgilerin bu kişilerce alınması hiçbir şekilde bu yönde bir ilişki oluşturmayacaktır. Okuyucular hiçbir şekilde, mevcut duruma ve özelliklerine ilişkin olarak uygun hukuki veya başka herhangi bir profesyonel görüş almadan, web sitesinde yer alan herhangi bir hususa dayanarak bir eylemde bulunmamalıdır. Ofisimiz, bu web sitesi aracılığıyla ulaşılan üçüncü kişilere ait içeriklerden hiçbir şekilde sorumlu değildir.

HİZMET TALEBİ

  Adınız/Firmanız

  Email

  Telefon

  Alan

  Konu

  Müsait Olduğunuz Vakit

  Talebiniz alındıktan sonra en kısa zamanda size dönüş yapılacaktır.

  Yorumlar