Çalışma İzni | E-Randevu | İkamet İzni | Deport

Yabancı Sanatçılarla Yapılacak İş Sözleşmesinde Yer Alması Zorunlu Hususlar

Yabancı sanatçıların çalışma süreleri bittikten sonra ülkelerine dönmek üzere alınacak dönüş biletleri ve yol masraflarının işverenleri tarafından karşılanacağına dair kayıt, ücretlerinin her 6 ayda bir değişen asgari ücretin 3 katından daha düşük olmayacağına dair kayıt, işyeri vergi numarası, çalışanın sahip olduğu haklar yer almalıdır. Ayrıca 155 Polis İmdat, 157 İnsan Ticareti Mağdurlarına Yönelik Yardım hattı, Alo 170 yardım hattı numaraları ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerinin irtibat telefonları da yazılmış olmalıdır.

 • Kamu kurum ve kuruluşlarında uluslararası olarak ihale edilmiş projeleri gerçekleştirme hakkı kazanmış kuruluş ve konsorsiyumların ilgili kurum ve kuruluşlardan alacakları işi yüklendiklerini gösteren belge
 • Mimarlık, mühendislik, müteahhitlik ve danışmanlık hizmetleri için yabancı uzman çalıştıracak ola tüzel kişiliklerin, aynı meslekte ve alanda Türk işçi çalıştırdığını ispatlayan ücret bordroları

Danışma Hattı!

Yabancı Sanatçılarla Yapılacak İş Sözleşmesinde Yer Alması Zorunlu Hususlar

ile ilgili her türlü sorularınız ve hukuki danışmanlık için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Cep - WhatsApp - imo - Telegram | +90 553 598 8183 | +90 533 574 2550

Bilgilendirme!

Bu sitede bulunan her türlü bilgi, yazı ve yapılan açıklamalar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle işbu web sitesinde bulunan herhangi bir bilgi, haksız rekabet yaratıldığı şeklinde algılanmamalı ve yorumlanmamalıdır.

Web sitesinin içinde yer alan tüm bilgi ve materyaller sadece bilgilendirme amaçlı olup, bunların tamamına veya bir kısmına dayanılarak yapılan işlemlere, eylemlere ve bunların sonuçlarına ilişkin hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Söz konusu bilgilerin aktarılması ile hiçbir şekilde kullanıcılar ve web tarayıcıları ile Metropol arasında bir danışman-müşteri ilişkisi yaratılması amaçlanmamıştır ve bilgilerin bu kişilerce alınması hiçbir şekilde bu yönde bir ilişki oluşturmayacaktır. Okuyucular hiçbir şekilde, mevcut duruma ve özelliklerine ilişkin olarak uygun hukuki veya başka herhangi bir profesyonel görüş almadan, web sitesinde yer alan herhangi bir hususa dayanarak bir eylemde bulunmamalıdır. Ofisimiz, bu web sitesi aracılığıyla ulaşılan üçüncü kişilere ait içeriklerden hiçbir şekilde sorumlu değildir.

HİZMET TALEBİ

  Adınız/Firmanız

  Email

  Telefon

  Alan

  Konu

  Müsait Olduğunuz Vakit

  Talebiniz alındıktan sonra en kısa zamanda size dönüş yapılacaktır.

  Yorumlar